top of page
  • תמונת הסופר/תo59769

חמש אפשרויות התנדבות שחייבים להכיר


עמותת עמיחי מציעה מגוון אפשרויות התנדבות במסגרותיה,שמתוכן יכול כל אדם המעוניין להתנדב למצוא את האפשרות המתאימה ביותר עבורו. בפוסט זה רצינו להציע לקוראים שלנו חמש דוגמאות מעוררות השראה להתנדבות עם השפעה ממשית

נופשונים:

עמותת עמיחי מספקת שירותים לאנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית עשרים וארבע שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע. מידי סוף שבוע מגיעה לעמותה קבוצה של ילדים לפעילות ולבילוי הכולל לינה. כיום, ישנן שמונה קבוצות שונות (כל קבוצה מגיעה לסופ״ש אחד מידי חודשיים), והן נבדלות זו מזו בגיל המשתתפים וברמות התפקוד שלהם. חברי הקבוצות מגיעם לאחר הפעילות בבית הספר ביום שישי, ונשארים עד לשעות הערב ביום שבת. פעילות הנופשונים מיועדת הן לילדים לדני הנוער הנהנים מפעילות חוויתית איכותית, אך גם לשאר בני המשפחה להם מתאפשר לקיים פעילויות שאינן תמיד אפשריות כשהילד עם המוגבלות השכלית בבית.


במהלך הנופשון מתקימת פעילות חברתית המותאמת לקבוצת הגיל ולתפקוד של חברי הקבוצה, ולצידה כל הפעילות היומיומית הרגילה הכוללת הכנת מזון, מקלחות, החלפות בגדים וכו׳. ברור שככל שרמת התפקוד של המשתתפים נמוכב יותר, יש צורך בצוות גדול יותר כדי להשגיח ולסייע במטלות של סוף השובע. בנופשונים יש אווירה מיוחדת ויוצאת דופן, ומתגבשים בהם קשרים חזקים בין חברי הצוות והמתנדבים השונים. המתנדבים קשורים בדרך כלל לקבוצה ספציפית, כך שההתנדבות יכולה להתקיים אחת לחודשיים. יש כמובן מתנדבים המגיעים ליותר מקבוצה אחת. גם מבחינת משך ההתנדבות וסוג ההתנדבות יש שוני בין המתנדבים השונים; ישנם אלה המגיעים לכמה שעות, ואחרים שמבלים את רוב הסופ״ש במקום, ואילו מבחינת סוג ההתנדבות ישנם המגיעים להעביר סדנאות ואחרים שבאים לעזור לצוות.


כלים שלובים - קבוצת המוסיקה של תיכון הדרים ורמון:

פעילות התנדבותית אומנם אינה פתוחה לקהל הרחב, אך היא בהחלט מעניינת ומעוררת השראה. עמותת עמיחי מפעילה בשיתוף מגמת המוסיקה של תיכון הדרים - רמון בהוד השרון פרוייקט התנדבותי יוצא דופן. הקבוצה מורכבת מילדים ומבני נוער עם מוכבלות שכלית התפתחותית, ומקבוצת השווים שלהם תלמידי מגמת המוסיקה. הפעילות מפגישה בין חברי הקבוצה בצורה בלתי אמצעית ובגובה העיניים. במהלך השנה מתקיימים מפגשים חברתיים לצד חזרות מוסיקליות על קטעי נגינה שאיתם מופיעים במספר אירועים מידי שנה. הפרוייקט ההתנדבותי שמובל על ידי בני הנוער עצמם פועל כבר עשר שנים, והשתתפו בו כבר עשרות רבות רבות של תלמידים שהמחישו בצורה הטובה ביותר את משמעות השילוב של אנשים עם מוגבלות בקהילה.מכשור עזר:

כחלק מפעילותה מספקת עמותת עמיחי תעסוקה למבוגרים עם מוגבלות שכלית התפתחותית ברמות תפקוד משתנות. מרכזי התעסוקה משמשים כפסי ייצור ואריזה למוצרים שנמכרים בשוק החופשי. בין מוצרים אלה אפשר למצוא כלי קרמיקה, כלי בטון, עציצים ועוד. מכיוון שמסגרות התעסוקה משמשות גם לאנשים שמלבד המוגבלות השכלית הקוגנטיבית לוקים גם במוגבלות פיסית, אנו מחפשים כל העת דרכים לאפשר לכמה שיותר אנשים לקחת לךק בעמה שיותר משימות. בכדי לאפשר זאת, יש מתנדבים העוזרים לפתח מכשירים המאפשרים גם לאנשים עם מוגבלות פיסית לקחת חלק בצביעה, ערבוב ומשימות נוספות.


דוכנים:

חלק מהמוצרים שמיוצרים במרכזי התעסוקה של העמותה נמכרים על ידי העמותה לארגונים, לעסקים ולאנשים פרטיים. ישנם מתנדבים המסייעים לנו בתהליך השיווק והמכירה של מוצרים אלה. צוות הדוכנים של העמותה אמון על הצבת דוכנים בירידים, בקניונים ובמקומות אחרים, ועל מכירת הפריטים. ההכנסות ממכירת המוצרים הם מרכיב חשוב ביכולת של העמותה להציע פעילוות העשרה לאלה הנהנים משירותיה. אןמנם ההתנדבות בדוכנים אינה התנדבות ישירה מול אנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית, אך יש לה השפעה רבה על שיפור איכות ומגוון השירותים שניתנים להם.


התנדבות DIY - עשה זאת בעצמך:

עמותת עמיחי שמחה מאד לאפשר למתנדבים להביא מעצמם, ומעודדת את מי שמעוניין בכך ליזום פעילויות משלו. יוזמות של מתנדבים מעשירות את מגוון הפעילויות והחוויות שאנו יכולים לספק, וגורמות להנאה רבה בקרב המשתתפים. בין היוזמות הרבות של מתנדבי העמותה ניתן למצוא סדנאות של אוכל, שזירת פרחים, הליכה קבוצתית, אומנות ועוד דגמאות רבות. ככלל כל יוזמה מתקבלת בברכה, ולמרות שלעיתים יש לעשות התאמות מסויימות, אין פעילות שלא ניתן לבצע.


לפרטים נוספים:office@amichai.org.il


879 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page