top of page

פנאי

המועדוניות הן חלק מרשת התמיכה אשר מעניקה עמיחי למשפחות לאורך כל השנה, על מנת לאפשר המשך אורח חיים שגרתי עד כמה שניתן.

 

לעמיחי 5 מועדוניות לגילאי 3-21 הפועלות בעיר הוד השרון וסביבתה. ארבע מתוכן לילדים ונוער עם מוגבלות שכלית התפתחותית הפועלות בתוך מבני החינוך; בכפר סבא- בית ספר סאלד וגן ט"ל לימן ובפתח תקווה- חטיבת השלום וקורצ'אק, ומועדונית נוספת לילדים עם עיכוב התפתחותי בגילאי 3-6 הפועלת בגנים הטיפוליים בפתח תקווה. המועדוניות פעולות חמישה ימים בשבוע בשעות הצהריים ואחר הצהריים ונותנות מענה מקיף גם בחופשות של מערכת החינוך- כקייטנה.

 

תכנית המועדוניות כוללת מגוון רחב של פעילויות עם הפנים לקהילה; שיתופי פעולה עם בתי ספר, תנועות נוער וועדי שכונות באזורי המועדונית ומתנדבים מחברות ועסקים. בנוסף, נהנים ילדי המועדוניות מחוגי העשרה רבים; בישול ואפיה, ספורט, אומנות, תיאטרון, מוזיקה ועוד.

מועדוניות

תמוןנה ילדים מהעמותה מחובקים
סדנאות הפעלה בעמותה
שירה ויצירתיות בעמותת עמיחי
חיוך כובש למצלמה
מתוך טיפול בעמותה
ילד מחייך
צילום של מטפלת וילדים בעמותה
יללדים בתנועה בעמותה
מילום מהשטח מהעמותה
קצת מוסיקה בעמותה תיפוף
מתוך העמותה
מבשלים בעמותה
מועדוניות
מועדוניות2

הפעילות בקבוצות החברתיות מיועדת לילדים ונוער על הרצף האוטיסטי, והיא מתקיימת פעמיים בשבוע לסירוגין לכל קבוצת חברים. הפעילות מחולקת לקבוצות בגילאים שונים; גילאי גן, בית ספר יסודי ומתבגרים. תכנית העבודה מתנהלת על פי מטרות שנתיות אישיות המותאמות לכל ילד על פי צרכיו בשיתוף המשפחה ובהתאם לצורך עם מטפלים נוספים העובדים עם הילד במסגרות אחרות. העבודה בקבוצה כוללת מטרות קבוצתיות לצד מטרות אישית לכל ילד.

 

מטרות קבוצתיות - גיבוש זהות קבוצתית, הגברת גמישות והתמודדות עם שינויים, פיתוח הדדיות ותשומת לב לאחר, הזדמנות לבחירה וביטוי עצמי, לימוד תכנים, זיכרון והסקה והתנהלות עצמאית באמצעות יציאה לקהילה. 

 

מטרות אישיות לכל ילד - פיתוח מיומנויות תקשורת- הפניית גוף והתייחסות לאחר, הגברת תגובתיות, תגובות מותאמות, שמירה על תור, הרחבת מגוון הרגשות- זיהוי וביטוי מותאם, הרחבת רפרטואר המשחק החברתי, הקניית הרגלי עבודה, הגברת והארכת משך זמן קשב וריכוז, פיתוח יכולת בקרת התנהגות והרגעה עצמית, הגברת יוזמה והיענות למשחק חברתי, פיתוח מיומנויות שיח, מוטוריקה גסה ועדינה וכושר ארגון אישי וסביבתי.

 

במסגרת הקבוצות החברתיות מתקיימים חוגים שמטרתם העשרת הידע של הילדים ועבודה על מיומנויות ספציפיות יותר הקשורות לאחריות, ויסות חושי ושיתוף בחוויה. בין החוגים ניתן למצוא יוגה ותנועה, חוג חיות וכלבנות טיפולית. הפעילות בקבוצה מועברת על ידי מנחה מקצועית בעלת ידע וניסיון רב בעבודה עם ילדים ומתבגרים על הרצף האוטיסטי ובליווי צוות מדריכים ומתנדבים העובר הכשרה והנחייה צמודים על מנת לתת את המענה הראוי.

מועדונית להקניית כישורים חברתיים 
לילדים עם ASD 

מועדונית ASD
מועדונית ASD 3
מועדונית ASD 2
מעגל נשים מתוך העמותה
הפעלות מתוך העמותה
טיפול בעלי חיים
כלב ידידו הטוב ביותר של האדם
נופשונים

מסגרת הנופשונים בעמיחי פועלת בסופי שבוע החל משעות הצהריים המוקדמות ביום שישי ועד למוצאי השבת. הנופשונים מאפשרים רצף טיפולי ומסגרת תומכת לילדים ולבני נוער.

 

מערך הנופשונים בעמיחי כולל בתוכו 5 קבוצות הפועלות ברצף לאורך השנה. כל קבוצה מחולקת לפי גיל ורמות תפקוד. לכל נופשון ישנה רכזת מנוסה קבועה וצוות הדרכה הנע בין 3-6 מדריכים לקבוצה בהתאם לרמת התפקוד של המשתתפים.

 

תוכנית הנופשונים מגוונת וכוללת טווח רחב של פעילויות שעות פנאי; ספורט, מוזיקה, אומנות, בישול ועוד. לצד החוויה, עובד הצוות המסור עם החניכים על קידום מיומנויות עצמאות, כגון: הצעת המיטה, התארגנות במקלחת, סידור שולחן האוכל ועוד.

 

מטרת שירות הנופשונים הינה כפולה, מחד, הם מאפשרים לחניכים התנסות חווייתית בלינה מחוץ לביתם בשיתוף עם קבוצת השווים שלהם, לקדם עצמאות ולהרחיב את טווח היכולות שלהם. מאידך, הם מספקים למשפחות אפשרות לנוח ולהעניק תשומת לב לשאר בני המשפחה.

נופשונים

קייטנות

הפעילות לילדים ונוער עם מוגבלות שכלית התפתחותית ו-ASD מתקיימת בעמותת עמיחי גם במהלך החופשות של מוסדות החינוך- בחגים ובחודשי הקיץ. הפעילויות מתרחשות בקבוצות קטנות המחולקות בהתאם לגילאי המשתתפים ולרמת התפקוד שלהם.

 

פעילות הקייטנות כוללת חוויות לא שגרתיות מלהיבות וחוגים שונים המותאמים לאוכלוסייה; יום בישול, אמנות, משחקים, יום מים, ספורט ועוד. לצד החוויה מושם דגש על התייחסות מקצועית לקשיים ולצרכים המיוחדים של כל אחד מהמשתתפים ועל פיתוח כישורים חברתיים בקבוצה.

 

הצוות המלווה בקייטנה מורכב ממדריכים מנוסים וממתנדבים. כחלק מחזון העמותה לשילוב השונה בחברה, גם בקייטנות מתקיימות מדי פעם פעילויות משותפות עם הקהילה.

קייטנות

קייטנת הקיץ במועדונית עמיחי הוד השרון 1
קייטנת הקיץ במועדונית עמיחי הוד השרון 2
קייטנת הקיץ במועדונית עמיחי הוד השרון 3
קייטנת הקיץ במועדונית עמיחי הוד השרון 4
bottom of page