דיבור במשיכת מכחול

יש כאלו שמתקשרים במילים, יש בשפת גוף או בקשר עין, ניר, מדבר בצבעים.

 

לפני כ-10 שנים ניר צלניקר, בן 43 עם שיתוק מוחין, החל לעבוד עם מטפלת באומנות שחשפה בפניו את עולם הציור. מאז שזו עזבה, הוא מעולם לא פסק לצייר. הציור עבור ניר, הוא הדרך לבטא עולם פנימי עשיר של רגשות, חוויות וחלומות. למעשה, ניר צייר כל כך הרבה ציורים שכיום כבר אין לו מקום בחדר לתלות את כולם, והוא מעניין לקשט עם הציורים של קירות בתים אחרים.

 

מזה 14 שנים, ניר, מתגורר בבית בקהילה שמפעילה עמותת עמיחי למען אנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית בינונית- מורכבת. הוא חולק את הבית עם עוד 5 שותפים. בליווי וסיוע אנשי צוות ומתנדבים, הם מנהלים את משק הבית, השוכן בלב שכונת מגורים בהוד השרון, בדומה לכל דירת שותפים אחרת בקהילה. ניר אינו מתקשר במילים ובשל מוגבלות מוטורית קשה, הוא מסוגל להניע את ידו הימנית ושרירי צווארו בלבד. ניר אוהב לחיות את החיים הטובים, הוא נוהג לצאת עם חברים ומדריכים לשתות בירה בפאב בערבים, אוהב לשחק באולינג ונהנה גם לשבת בבית בשקט עם כוס קפה.

 

האהבה של ניר לציור הביאה אותו ליצור כל כך הרבה תמונות שלא נותר מקום בחדרו לתלות אותן. יחד עם צוות המדריכים בדירה, ניר בחר מספר ציורים אהובים עליו במיוחד אותם החליט לשמור לעצמו, ואת יתר הציורים- 47 סך הכל, להציע למכירה. כל ההכנסות מהציורים של ניר יאפשרו לו להמשיך לצאת, לבלות וליהנות כמו שהוא אוהב- ולחיות את החיים כמו כל אדם אחר בקהילה.

 

כל אחת מהתמונות של ניר ייחודית ומחירן עומד על 100 ש"ח בלבד לתמונה. לפרטים נוספים ולרכישת תמונות- מיכל office@amichai.org.il .

 

 

 

 

 

 

Please reload

פוסטים לפי קטגוריות
למקרה שפספסת
Please reload

ניוזלטר עמיחי - להיות מעודכן, לקבל השראה ולבחור איך לעזור

אצלך פעם בשבוע

צור קשר

ניווט באתר

עמותת עמיחי

יקינטון 3 א׳, הוד השרון.

ת.ד 817, מיקוד: 4510801

פקס : 09-7686322

עקבו אחרינו גם ביוטיוב ובפייסבוק

 

  • YouTube Social  Icon
  • Facebook Social Icon

טלפון : 09-7430004

© 2015 by Amichai. Proudly created with Wix.com